Üdvözlünk a Deus-Mordorum Szövetség honlapján!

Azért hoztuk létre ezt az oldalt,hogy a fejlődéshez szükséges anyagokat megoszthassuk veletek,mindenkinek elérhető lesz itt rengeteg infó a játékkal kapcsolatban!

 

Rablózás:

 

Az egyik legfontosabb dolog a játékban a Rablózás. Miért? Mert innen származnak a parancsnokok, várparancsnokok felszerelései, a fejlődéshez feltétlenül szukséges arany és nyersanyagok. A felszerelések határozzák meg, hogy milyen erős a parancsnokod, várparancsnokod (pari, várpari). A felszerelések bónuszokat adnak, pl. a távolsági vagy közelis katonák harcerejének erősítésére. Az elején mindenki arra kell törekedjen, hogy a parija minél erősebb távos, vagy közelis legyen (később a vegyes parikat is érdemes fejleszteni). A maximum, az 90%-os erősségű távos vagy közelis pari. Emellett még érdemes figyelni a többi bónuszra is, amiket a felszerelések adnak, pl. fal, várkapu, gyorsaság bónuszok stb. Mivel nem minden felszerelés erősít táv-közelit, így ezeket a haszontalan felszereléseket be kell kovácsolni a kovácsműhelyben. 6 felszerelésből így, egy magasabb szintű felszerelést lehet eredményezni. Ha ez sem táv-közeli, akkor addig kell kovácsolni, amig az lesz. A kovácsolás aranyba kerül, még egy okkal több, hogy rablózzunk Zöldön (nagy birodalom), Jégen, Sivin, Tüzesen. Minél többet rablózol, annál több felszerelés és arany jön, amiből jobb felszerelést kovácsolhatsz.
Röviden kitérek a drágakövekre: pariknál a szárnyakat érdemes kövekkel erősíteni, várpariknál a falra küldhető csapatok számát.

 

Védelem:

 

Másik fontos dolog a védelem beállítása, ehhez is elég kevesen értenek, főleg a játek elején. A vár védelmének átlátása, megértése könnyebbé teszi a támadást is. Mint azt sokan tudják, támadásnál távos védők ellen közelis harcosokkal, közelis védők ellen távos harcosokkal kell támadni. Értelemszerűen ez védekezésnél fordítva van. Ha távossal jönnek, távos védelmet kell állitani. Fontos tudni, hogy a várfalon elhelyezkedő katonák számát a tornyok száma és szintje határozza meg. Minél több és magasabb szintű torony van a várban, annál több védő van a várfalon. A védelem beállításánál több szempontot kell megvizsgálnunk. Először is, a várfalon elhelyezkedő védők száma ugyanannyi (állandó), akkor is ha mindhárom részét (2 szárny és közép) véded, vagy ha csak egyik szélét, vagy esetleg egyik szárnyat. Ha a várfal mindhárom részét véded, akkor több, mint valószínű, hogy egy komolyabb támadó könnyedén átjon a falon, mert az x számu védőd 3 fele osztodik el. Ha viszont csak egy oldalon fogod a támadást, akkor több az esélyed, hogy a várfal azon részét meg tudod védeni. A csata így már az udvaron dől el. Érdemes még tudni, hogy ha mindhárom részét sikerül megfognod a várfalon, akkor a csata lejárt, a tamadód nem jutott be a várba. Ha két részét fogod meg, akkor az udvaron dől el a csata egyenlő erőviszonyokkal. Ha mindhárom oldalon bejön, akkor az udvaron 30%-os támadási bónusszal harcol ellened, így valószínű, hogy nagy mészárlást végez a katonáid között. Javaslatként annyit mondanék, hogy akinek nincs nagyon sok védője a falon és 90-90 táv-közelis várparancsnoka, az mindig csak egy oldalon védekezzen alapbeállításként. Természetesen, ha fent vagy egy esetleges támadáskor, akkor a védelmet mindig a támadó sereg és parancsnoka alapján kell állítani (a védők eloszlását a falon a nagy csúszkával kell beállítani a védelem menüpontban).
Most beszéljünk az eszközökről, nagyon fontos ugyanis, hogy a várfalon levő védők, a várparancsnok bónuszai és a várfalon levő eszközök összhangban legyenek. A várparibol indul ki minden. Ha a várparancsnok távos, akkor a falon távos vedok kell többségben legyenek (ezeket a kis csúszkák segítségével lehet beállítani) és értelemszerűen az eszközök távos védelmet erosito eszkozok kell legyenek. Ugyanígy forditva is érvényes annyi különbséggel, hogy kevés közeles védelmet erősítő eszköz van, így itt a várfal erősségét kell támogatni, peldaul Kővetéssel, Szurkos Üsttel, de a legjobb a Gyilokjáro. Távosoknál Lángoló Nyilak, Bástya, Bodkin Nyílfejek, vagy a legjobb a Lőrés.

 

Erődök:

 

Ideális esetben mindenkinek három erődje van, még ideálisabb esetben három kajás erődje van. Ebből két erődben csak védők vannak, egyben támadók. A főkastélyban mindenképpen csak védők vannak.

 

Parancsnokok:

 

Ket 90-90-es parancsnokrol tudunk, amit a kalandok alatt megszerezheto felszerelesekbol ossze lehet rakni, ime:


1.- vizisárkány feje (16.szint) (Vihar szigetek)- a viharharcos mellvértje (12.szint) (Vihar szigetek)- Kardahal tőr (17. szint) (Pengepart)- Aranyiránytű (16. szint) (Pengepart)

Eredmény: 90/90; -54,6% fal; -21,1% árok; +51,6% utazás; -22,4% kapu; +42,3% lopakodás


2.- A halál vigyora (15. szint) (Tövis)- Tövispáncél (13. szint) (Tövis)- Lélekfogó (11.szint) (Tövis)- A tenger királynőjének kormánypálcája (14. szint) (Pengepart)

Eredmény: 90/90; -42% fal; -20,9 árok; +41,2% utazás; -24% kapu; +22,4% lopakodás; -10% várakozás



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 3
Heti: 36
Havi: 231
Össz.: 49 829

Látogatottság növelés
Oldal: Tyra leirásai...
Üdvözlünk a Deus-Mordorum Szövetség honlapján! - © 2008 - 2024 - deus-mordorum.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »